פוסטים חדשים

ברוכה הבאה לשוק הפשפשים חיפה

שוק הפשפשים בחיפה. אין עוד אחד כזה. כשאני כותבת את המשפט הזה אני מאמינה בו בכל מאודי. 

זהו שוק ייחודי ומרתק. יש בו הכל- החל מבסטות ורוכלים כמו בכל שוק אותנטי, חנויות קטנות ועד גדולות ומפוארות וגלקסיה שלמה של אספנות, יד שניה, עתיקות ו ווינטג’. מאחורי שוק הפשפשים של חיפה יש סיפור בן 121 שנה. 

בשנת 1900 החלו עבודות הנחת מסילת הרכבת החיג’אזית – מסילה שאמורה הייתה לחבר בין דמשק, סוריה ועד לחיג’אז שבערב הסעודית. קטע קטן של המסילה תוכנן לעבור גם בישראל ובשנת 1908 הוקמה תחנת הרכבת החיג’אזית (היום נקראת רכבת העמק) ממש כאן בחיפה. 

התוכנית המקורית של הסולטאן באותם ימים להשלמת הרכבת עד לעיר מכה שבחיג’אז אגב -לא הושלמה מעולם.מה שכן קרה היה נק’ מפנה בדמות תחנת מסחר ואחסון בחיפה שלימים הפכה לשוק הפשפשים. 

למעלה מ 100 שנים בהן נקודת המסחר והאחסון הזו פעלה ורק בשנים האחרונות ממש, הפכה לשוק פשפשים פעיל והומה אדם. השוק שלנו נחשב לאח הקטן והמחוספס של שוק יפו ועד לפני שנים מעטות היה נחשב כשוק ‘ליודעי דבר בלבד’. עולם כמעט סודי משלנו. 

זה שוק קטן עם אופי. קצת גס, קצת מחוספס ,יש כאן צבע, וריח, קולות וירוק בעיניים, בדיוק כמו ששוק צריך להיות.תוכלו למצוא בשוק שלנו דוכנים עם פריטים ב5 שקלים וחנויות עם ריהוט בעשרות אלפים. כל חנות היא עולם קטן שמייצג את הבעלים והאופי הייחודי שלה.

מחזירים עטרה ליושנה.  

חנויות רבות בשוק מבצעות שיפוצים ותיקונים למגוון רחב של מוצרים – מצביעה ושחזור ריהוט וינטג’ ועד תיקוני בובות, ווילונות ושמלות.

ומי מגיע לכאן? 

כל מי שמחפשים ומחפשות השראה, חוויה הוליסטית מרגשת וקצוות של שונים של אוכלוסייה. 

סטודנטים וסטודנטיות מגיעים לקבל השראה עיצובית, לרכוש פריטי יוניק, ביגוד יד שניה וריהוט הבית. מעצבות פנים מסיירות כאן הלוך ושוב, נכנסות לכל חנות בחיוך, את רובן הן מכירות הייטב כבר שנים רבות ואלו מזמן כבר יחסי חברות מעניינים במיוחד. 

תמצאו כאן משפחות מטיילות בין הבסטות, בשלנים במסע קניות בשוק וחובבי וינטג’ ועתיקות מציפים אותו, בעיקר בשבתות אבל לא רק! 

השוק פתוח כל ימות השבוע והכיף הוא גדול – שהוא פתוח בשבת!  

בכל פעם שתגיעו הוא ייראה טיפונת אחר. בכל ביקור תוכלו לגלות פתאום חנות אחרת פתוחה או סחורה חדשה-ישנה והמשחק הכי מהנה כאן מזכיר את ‘חפשי את המטמון’. ויש כאן אוצרות מדהימים לגלות. 

ובתוך כל השוק וההמולה, תמצאו אותנו. חנות קטנה ומטריפה – Bluma mae. החנות המעוצבת שלנו מוגשת לכן כחוויה הוליסטית שלמה. את כל הפריטים בחנות תוכלו להרגיש ולבחון כשהם מונחים בסטיילינג עם הצעות הגשה יצירתיות ומסוגננות. ותמצאו את צוות החנות הנהדרות שלנו, שיוכלו להמליץ, לעזור, לכוון ולתת טיפים ורעיונות מדוייקים לעיצוב הבית. 

וגם אני אהיה כאן, אל תשכחו לקפוץ לומר היי! 

 

גבי