פוסטים חדשים

ברזל ופח עם נגיעות חלודה? Yes Please! או בקיצור – פריטים במראה תעשייתי

אני מאוד אוהבת את המראה התעשייתי הגס ומחוספס: פריטים מברזל, מתכת, פח ואלומיניום  ואם אפשר אז כמובן גם עם נגיעות חלודה. מתוך הקטגוריה המאוד רחבה הזאת של פריטים במראה תעשייתי אני במיוחד אוהבת את הפריטים הפשוטים ממתכת ובמיוחד מפח מגולוון, אלו ששימשו בבתים, חוות, משקים, בבתי המלאכה הזעירים והקטנים, אלו שממש אפשר לדמיין נער צעיר סוחב פח עם ידית לחלוב את הפרה הבייתית, או את הבת הגדולה משפשפת בגדים בפיילה גדולה ששימשה גם לרחצת האחים והאחיות הקטנים. 


לפריטים האלה יש היסטוריה מעניינת. חלקם היו בשימוש ביתי, יומיומי כמו כדי חלב או משפכי השקייה, חלקם בבתי מלאכה קטנים ומקומיים כדוגמת מגירות ברזל או מיכלי אחסון גדולים וחלקם ממש בתעשייה הכבדה ולהם מקום של כבוד משל עצמם. לכל פריט ייעוד שונה ולכן גם יוצרו ממתכות שונות. אלו שנועדו לטובת משקי הבית ובתי המלאכה בד”כ יוצרו מפח מגלוון או בשמו הלועזי ZINC  – ואלו הכלים שאנחנו לרוב נתקלות בהם בחנויות הינטג׳ והירידים/שווקים השונים.


קצת היסטוריה על זינק ופח מגולוון :

הזינק או בשמו העברי – אבץ – נמצא בשימוש עוד מתקופת הרומאים ועבר מגוון גילגולים והתפתחויות מהודו במאה ה 13 ומשם לסין ובהמשך לאירופה. מאמצע המאה ה18  פריצות דרך טכנולוגיות שינו את פני התעשייה ברחבי אירופה, מפעלים לייצור זינק על שלל צורותיו פרחו בבלגיה צרפת וגרמניה, אחת מפריצות הדרך הנ”ל הייתה השיטה לייצר יריעות פח מגלוון ויציקות מתכות מבוססות זינק.

הזינק משמש כציפוי לברזל ופלדה ומגן עליהן מקורוזיה הנגרמת מחשיפה ממושכת לאלמנטים, את היריעות ניתן לעצב בקלות רבה למגוון נרחב של אביזרים כלים ושימושים, או לצקת בכל צורה ולאפשר חופש פעולה נרחב אשר הכניס את מוצרי הזינק לכל בית (כמעט) באביזרים לחדרי רחצה, ידיות אלמנטים קישוטיים בקצות מרזבים ועוד ועוד.
כשאת מטיילת באירופה את יכולה עדיין לראות אותם מגגות הרעפים בבניינים בני מאה שנה בפריז, בכפרים ובבתים.

אחת הסיבות שאני כל כך אוהבת כלי פח וזינק היא שצורתם מספרת את סיפורם,הם דוגמא נהדרת ל Form Follows Functionality: פריטים שנוצרו לספק את דרישות המשק או בית המלאכה הביתי/מקומי: מראה פשוט ופונקציונאלי ועמידות גבוהה גם לפגעי מזג האויר השונים, ובנוסף הם אינם נשברים/נהרסים, בקלות, ולכן חיי המדף והשימוש שלהם מאוד ארוכים.

 

בזכות יתרונות החומר והעיצוב החכם הכלים האלו שרדו עשרות רבות של שנים ואנחנו יכולות להשתמש בהם כיום גם בשימושים המקוריים עבורם נוצרו אבל גם בדרכים חדשות ומקוריות. המראה הנהדר של הפטינה שנוצרת אחרי שנים של שימוש, וסימני הזמן והשימוש האחרים כמו מכות קטנות, כיפופים נקודות חלודה וכו׳– נותנים לכל כלי מראה ייחודי ואישי – כל כלי שונה מחברו, וזה הקסם של הפריטים האלו – Perfectly Imperfect


הוורסטיליות שלהם משתלבת עם כל סגנון עיצוב: ממודרני או כפרי, אקלקטי או מינמליסטי וגם מקסימליסטי (שהוא הסגנון האהוב עלי).
כלי פח מגולוון וזינק הם אביזר משלים מקורי ומיוחד שיכול לעשות את כל ההבדל בין חלל אנמי לאחד בעל הצהרה עיצובית מתוחכמת ומלאת סטייל!

כמי שידועה באהבתה לשילוב של סגנונות וינטג’ חשוב לי להביא לחנות ולכן מבחר רחב של אביזרי וינטג’ משלימים בסגנון תעשייתי לצד פריטי ריהוט ולהציע לך מנעד רחב של אפשרויות כדי שאת תוכלי לבחור את השילוב המתאים ביותר עבורך!

בחנות תוכלי למצוא מגוון גדול שנבחר בפינצטה במיוחד עבורך:
פחים, משפכים ודליים בשלל גדלים, עם מכסה או בלי, עם זוג ידיות או ידית אחת.
כלים שבעבר היו חלק בלתי נפרד מחיי היום יום – לאחסון, שימור, השקייה או אפילו האכלת חיות המשק- היום יוכלו להיות אביזרים משלימים לבית או לגינה גם אצלך.
אני חושבת שהם יראו נהדר כאגרטלים מלאי סטייל עם זרי פרחים גדולים, כמדף מקורי או אהיל יוצא דופן.פיילות או אמבטיות שבעברן שימשו לרחצה או כביסה וגם לשניהם יחד, (באיזורים כפריים באירופה עדיין תוכלי לראות אותן בשימוש) מושלמות לעציצים גדולים או לגינות תבלינים אבל גם לאיחסון עצים ליד האח, או חומרי גלם בסדנא.

מגירות הברזל המזוהות יותר עם התעשייה הכבדה (וגם המאוחרת יותר על קו הזמן) , מציעות פתרון איחסון נהדר בזכות עיצוב חכם ופונקציונלי המאפשר לערום אותן לגובה ומשאיר פתח וגישה לפריטים בתוכן.
מעטים הפריטים המודרניים כיום שמציעים אחסון כלכך נח ונגיש!
כיום תוכלי להנות מהן גם בשימושן המקורי ולהניח על שולחן העבודה לניירת או חומרי גלם ליצירה או במטבח לירקות, אבל גם בשימוש חדש ויצירתי כמו בתליה על הקיר כמדף לספרים או לתצוגה של אוספים משתנים, כארגזי איחסון לצעצועים או נעליים, וגם לעציצים.
פריט על זמני הוא כזה שתוכלי לתת לו צורות שימוש שונות ומגוונות ולתת לו ייעוד אחר בכל פעם מחדש.

 

אם את עדיין לא בטוחה איך לשלב פריטי תעשייה בביתך אבל כמוני נדלקת עליהם ממש, את מוזמנת להתייעץ איתנו ולקבל השראה ורעיונות נוספים וכמובן להיכנס לפינטרסט שלנו שם הקדשנו לוח שלם מלא בדוגמאות לשימושים נוספים לפחים למגירות ושלל אביזרים מפח מגלוון, ואל תשכחי לשלוח לנו תמונות להראות לנו איך את משתמשת בהן!

https://www.pinterest.com/Bluma_Mae/we-love-zinc-ware/