פוסטים חדשים

למה לקנות וינטג’

למה לקנות דווקא וינטג’?

קודם כל אספר לך שוינטג’ זו אהבה. אפילו הייתי אומרת התמכרות. הסגנון הייחודי והעובדה שבכל העולם כנראה שיש רק אחד כזה – נותנים תחושה שיש לך וואן פיס ביד והוא רק שלך.

אבל אם חששת לקנות ריהוט וינטג’ מכל מיני סיבות, הנה כמה כאלו שישכנעו אותך אחרת!

איכות

מכירה את הסיפור של חברת פריג’ידר? שפשטה את הרגל כי ייצרה מקררים כלכך עמידים שהם החזיקו שנים רבות ו…למעשה קנו  אותם רק פעם אחת בחיים?
אז בדיוק כך עם רהיטי וינטג’.

רהיטי וינטג׳ הם רהיטים איכותיים, שניבנו ונועדו להחזיק מעמד לאורך זמן רב. רובם יוצרו במהלך השנים מעץ מלא, בד”כ מאוד איכותי (לדוגמה אלון – עץ חזק, דחוס ועמיד יחסית לתנאים כגון שינויי טמפרטורה, שמש ומים). בשיטות מסורתיות, מתוך מחשבה על שימוש לטווח ארוך ולאורך שנים רבות.אז אם חיפשת רהיט באיכות גבוהה, על אף גילו – זה הסגנון שלך.

 

המובן האקולוגי-סביבתי

העולם כפי שהוא היום נוטה יותר לשמירה על הסביבה, מיחזור, שימוש חוזר וצמצום פגיעה סביבתית. ברכישת רהיט וינטג׳ או כל רהיט עתיק אנחנו בעצם עושות שימוש חוזר ברהיט ונמנעות מלקחת חלק בתעשיית הרהיטים שהיא מזהמת במיוחד ובין היתר אחראית על הרס יערות הגשם, זיהום אויר וזיהום מקורות מים. אנו רוכשות פריט איכותי שלא ייהרס/יתפרק תוך זמן קצר וידרוש מאיתנו להוציא כספים מיותרים על רהיטים זמניים.

גם אם תחליטי לשפץ מעט או לתקן – הנזק הסביבתי קטן עד בלתי מורגש. 

את למעשה תורמת לשמירה על כדור הארץ, וזו תחושת אחריות נהדרת!

 

ייחודיות

פרטי וינטג׳ לרוב לא יוצרו בפס ייצור המוני, ובכל מקרה אף פעם לא נמצא העתקים רבים של אותו פריט בחנות כזאת או אחרת. הרהיטים הם ייחודיים, ממש בוטיקים והיותם קלאסיים כלכך בשילוב העובדה שהם נדירים בשטח הופכת אותם לנכס קטן שלך. אני אוהבת להתייחס לפריטים בחנות שלי כאל יצירות אומנות. מיוחדות, עם טביעת אצבע יוניקית ועם היסטוריה מאחוריהן.

אם את מרגישה שיש מקום להכניס טאץ’ מיוחד עם וואן פיס שהוא ואן אוף אה קיינד- וינטג’.

הפן העיצובי

ההיסטוריה לעולם חוזרת, אמרו את זה לפניי וזה משפט כלכך נכון!  כ-ל הטרנדים העיצוביים הנוכחיים שואבים את ההשראה שלהם מרהיטי וינטג׳ ועתיקות. בין אם זה הטרנד הסקנדינבי, הכפרי או התעשייתי. בסופו של יום הבתים שלנו אקלקטיים ומאגדים מגוון רחב של סגנונות וטרנדים. לכן כשאנחנו רוכשות רהיט וינטג׳ אנחנו רוכשות את מקור ההשראה בעצמו! 

כמה מדהים זה 😊  . היתרון של וינטג’ הוא שהוא על זמני ויכול להשתלב מדהים עם כל טרנד אופנתי חולף. כשאת יתר הרהיטים שלך תחליפי מידי שנה או שנתיים – השולחן הקלאסי שלך יישאר איתך לעוד שנים רבות. לא רק עמיד – כנראה שיהיה באופנה לנצח.


מחיר

המחיר של פריטי וינטג׳ הוא תחרותי בשוק וכמעט תמיד אטרקטיבי יותר מההעתק הטרנדי שלו. אם לוקחות בחשבון את האיכות הגבוהה, חומר הגלם והעיצוב הייחודי – את מקבלת פריט במחיר מציאה.

 

תמיכה בעסקים קטנים ומקומיים

מתי בפעם האחרונה ראית רשת גדולה של רהיטי וינטג’ ועתיקות? אף פעם נכון?

כ-ל העסקים שמוכרים פרטי וינטג׳ ועתיקות הם עסקים קטנים ומקומיים. עסקים קטנים הם השלד שמחזיק את הכלכלה ולמעשה מדובר בתמיכה בפרנסה של האדם הקטן ולא של המנכ”ל הגדול. אבל לא כי זו תמיכה כלכלית – אלא כי תשומת הלב שהרהיט שלך קיבל לפני שהגיע אלייך היא מקסימלית. מאחורי על פריט וינטג’ עומדת בעלת עסק שעמלה בחיפוש אחר הרהיט המושלם, באיכות מעולה, היא דאגה להוביל אותו בזהירות הדרושה, במקרה הצורך שיפצה אותו והיא משלבת את כל אהבתה לתחום בכל רכישה.

כשאת קונה וינטג׳ את תומכת בעסק קטן ובכמה משפחות ואת יודעת שהוא קיבל את ההתייחסות הראויה בדרך שעשה עד אלייך.

 

שתהיה התמכרות נעימה 😊  

גבי