פוסטים חדשים

מדריך לזיהוי וינטג’ Bluma Mae

האם הפריט הזה הוא וינטג’ אמיתי? קבלי את המדריך המלא לזיהוי וינטג’ ועתיקות! 

אחרי שנים של עיסוק בתחום, היום אני יכולה לומר בפה מלא  – לפריטי וינטג’ יש סימני הכר מיוחדים וכדאי שתכירי אותם רגע לפני שאת מתאהבת ורוכשת. 

אז איך תזהי את ה V בוינטג’?

 

רהיטים עתיקים, בד”כ בני 80-100 שנה ויותר , רוב החיבורים נעשו באמצעות ברגים מאסיביים, רהיט שעשוי כולו מעץ מלא

בדקי  את המגירות בקפידה: התחתיות והדפנות – האם הן עשויות מעץ מלא? האם המדפים הפנימיים עשויים מעץ מלא? מסגרת חיצונית היא חשובה, היא גם היופי של הפריט אבל…אם הפנים, זה שלא רואים, עשוי מסיבית או עץ אורן או לא עלינו, דיקט פשוט – זה לא וינטג’. 

מי חיזק אותו? אם לרהיט שלך יש ברגים – כדאי שתציצי בהם. 

הנה טריק נחמד – בפריטים עתיקים, בד”כ בני 80-100 שנה ויותר רוב החיבורים נעשו באמצעות ברגים מאסיביים, ארוכים ושחורים. בפריטים קטנים תמצאי אותם עשויי ברונזה או ברזל (ולא פלדה או אלומיניום כמו בימינו).
היום כמעט ולא תראי אותם בפריטים חדשים, בעיקר בשל עלותם היקרה ופתרונות החיבור החדשים כגון פלסטיק, חיפויים, הדבקות ועוד.

מתחברת? 

בדקי את החיבור של חזית המגירה אל גוף המגירה. ברהיטי וינטג׳ רוב החיבורים הם בצורה של ״זנב יונה״ ואינם אחידים כיוון שנוצרו בנגרות ידנית ולא מתועשת. אם ידו של הנגר-אומן רעדה מעט – את תראי את זה בחיבור המעט עקום בגוף המגירה. זה כל היופי בעבודת יד 😊 

בדיוק כמו היום,  גם אז שילמנו מס קניה על רהיטים. היום קוראים לזה מע”מ, פעם זה היה בול מודבק בתחתית הפריט. אם הרמת את הפריט או הפכת אותו ומצאת בול מס מותרות (או בשמו השני – מס קניה) את יכולה לדעת שהוא וינטג’ אמיתי. 

בולי המס השונים הודבקו על מרבית הרהיטים ובהדבקה כל כך איכותית שהם כמעט אף פעם לא יורדים. גם אם התוכן של הבול מחוק – לעיתים קרובות תראי את סימן ההדבקה בצורת עיגול / ריבוע / מעויין לא אחידים.

חפשי רמזים! 

לא פעם אני מקבלת לחנות פריט משובח ממזרח אירופה עם סימני היכר ויטנג’ים מקוריים. הם יכולים לבוא בדמות טקסט חרוט בגב הארון או חתימה בתוך המגירה. סיפורי חיים שלמים ואפילו ציון תאריכים של העברת הפריט מדור לדור. רהיט שכזה שמגיע עם סיפור חיים מסקרן מאחוריו מרגש אותי במיוחד. מומחי עתיקות וינטג’ יוכלו אפילו לספר לך באמצעות רמזים שכאלה, את גלגול חייו של הרהיט מאז שיוצר. מרגש נכון? 

ויש כמובן עוד טיפים קטנים ומדליקים לזיהוי וינטג’ איכותי ומקורי. בפעם הבאה שתבואי לחנות, אל תשכחי לשאול אותי 😊  

גבי